עמוד הבית / פסיכיאטר / דיכאון-הקשר שבין מצב רוח לשינה
5040933934_0751830b77_b

דיכאון-הקשר שבין מצב רוח לשינה

למה פסיכיאטר שואל על שינה?

לאחר שהתגברת על החשש מהליכה אל פסיכיאטר, התחלת לברר איזה איש מקצוע תרצה לפגוש. אפילו בדקת על הפסיכיאטרים שיש בקופת חולים, לעומת כאלו שעובדים במרפאות פרטיות בלבד, אתה עומד בפני תהליך אל אבחון פסיכיאטרי שנערך לעשה בזמן הפגישה עם הפסיכיאטר.

הפסיכיאטר ידבר איתך, ישאל לגבי מצבים רבים בחייך, תהליכים שעברת, ומשוכות שונות וקשים שחווית במהלך החיים. בשלב כלשהו יהיה דיון על תסמינים שונים . הוא יבקש ממך לדווח על חרדה, אי שקט, דיכאון, חוסר הנאה ושינה. מה משמעות השינה ולמה פסיכיאטרים רבים מייחסים לו חשיבות באבחון ובמהל הטיול עצמו?

. קיים מתאם עצום בין נדודי שינה ודיכאון. לעתים קרובות, אנשים מדוכאים נוטים להיות שינה טרופה. רוב האנשים יכולים להתעלם מהנושא ולא יכולים אפילו להבין שזה נדודי שינה. הסיבות השכיחות הן דאגה, חרדה, צריכת אלכוהול, תופעות לוואי של בעיות רפואה, לב או ריאות, וכו 'במקרים מסוימים, הסיבות יכולות להיות מקצועיות לחלוטין. התסמינים השכיחים של נדודי שינה הם: שינה מקוטעת- מתעוררים לעתים קרובות בלילה, קושי לחזור לישון, עוררות מוקדמת בבוקר, קושי להכנס לשינה ועוד.

עד לא מזמן, הקשר בין הדיכאון ונדודי השינה היה פחות או יותר מעורפל. היום, המחקרים מראים שזה חיוני לטיפול בדיכאון בבסיס להיפטר מנדודי השינה. טיפול בדיכאון חלופי לעתים קרובות הציע לאותו הדבר.

ההפרעה יכולה לעתים קרובות יש תוצאות הרסניות כסובלים חווים עייפות, עצבנות, חוסר הריכוז ולאבד עניין בפעילויות היומיומית. אם מישהו קרוב אליך סובל מבעיה זו, תוכל למצוא אותם לעתים קרובות מתפקדים באופן סביר בחינה חברתית. אבל ההשפעות על תיפקודים ארים יכולות להיות הרסניות. הפרט לא תמיד יידע שלמל הירידה בחשק המיני נובעת מהפרעות השינה הללו. מעבר לכך, יש סיכוי, שיהיה לכך השפעה שלילית על חייהם האישיים ומקצועיים.

יש ראיות וקבעה כי חוסר השינה היא מנגנון גוף, ניסיון אמיץ כדי לשפר את ייצור הסרוטונין, תורם ידוע היטב לתחושות של רווחה בבני אדם. הטיפול בדיכאון החלופי עם תרופות הוא הנפוץ ביותר. כמו שיש תופעות לוואי מסוים כמו שעמום, חרדה, עלייה במשקל, חוסר תפקוד מיני, וכאבי ראש, נהלי טיפול המומלצים ביותר הוא הטיפול בדיבור בשילוב עם תרופות נגד דיכאון.

טיפול בדיבור הוא חוויה מעצימה שתעזור במאבק נגד בודד המצב. הסוגים הנפוצים ביותר של טיפול בדיבור הם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי וטיפול בין-אישי. בעבר, המטפל יעזור להביא לשינוי חיובי במחשבות שלך והתנהגויות על ידי התמקדות בגורמים השליליים המשפיעים על מצב הרוח שלך. האחרון נועד באופן כזה שתוכל להתייחס לאחרים שיעזרו לך ללמוד בקרוב לבצע שינויים חיוביים.

יש טכניקות טיפוליות אלטרנטיביות שנמצאו שיעילות במידה זו אחרת נגד דיכאון. בין הטכניקות הללו ניתן למצוא נוירופידבק. או ביופידבק עם EEG. בטכניקה זו המטופל לומד כיצד לשנות את גלי המוח שלו על מנת לבקר את מערכת העצבים המרכזית, לכוון את כגלי הוח לתהליכים שמרפאים ומתקנים מצבים נשפים אחרים כגון דיכאון.

אנשים נהנים הפחתה בדיכאון, הרפיה גדלה, וכמות מופחתת של מתח, וכו 'עם סוג זה של טיפול. EMDR יכול גם להיות מועיל כטיפול זה יש את היכולת לעשות דה-רגישות לסובלי השורש. כנדודי שינה היא חלק מדיכאון, שהיית עד מהרה מוצא את השיפור בגרות השינה שלך עם העזרה של טיפולים אלה. ההתאוששות היא יחסית מהר יותר ויש פחות התקפים. אתה יכול לראות שיפור במצב הרוח ואיכות חיים שלך. אפשר לפנות לרופאים באינטרנט המתמחים בטיפולים אלה כדי להיפטר מהמצב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים