עמוד הבית / טיפול פסיכיאטרי / טיפול פסיכיאטרי – חשיבות תזונה נכונה
5040933810_3655104d6f_b

טיפול פסיכיאטרי – חשיבות תזונה נכונה

טיפול פסיכיאטרי – חשיבות תזונה נכונה

בזמן אחרון מדברים על השפעת התרופות שנמצאות בטיפול פסיכיאטרי , על האיכות חיים של המטופלים בהם. לשל, הטיפול בתכשירים פסיכוזה כמו זיפרקסה, או אפילו ריספרדל (והרשימה ארוכה מאוד ביחס לכך) מצביעים שיכולה להיות עליית משקל משמעותית וביחוד המטופלים נחשפים לסיכון מוגבר ללקות בתסמונת המטבולית.

תסמונת מטבולית היא אוסף של שינויים במאזן החומרים בגוף שהתוצאה היא השמנה ספציפית בעלת יחס מיוחדת בין הבטן לירכיים. התסמונת הזו יכולה לבוא עם עלייה ברמת הגלוקוז בדם והפרעות נוספות. כיום כל פסיכיאטר שמטפל באנשים במרפאה שלו יודע שיש לשים לב לשינויים אלו שכן אלו עלולים לגרום לכך שהם ייחשפו לסכנה כגולה יותר למחלות לב וכלי דם .

ככל שתלמד יותר על המשמעות של תזונה נכונה ועל ההשפעה שיש לתזונה על החיים שלך, על הבריאו והתפקוד שלך, כך יהיה לך יותר קל להתמיד בשינויים התזונתיים המתחייבים אם אתה נוטל טיפול פסיכיאטרי. לא תמיד הכוח הזה נצא אצלך, בשל המצב הנפשי שלך ואז כדאי שבני המשפחה, או בן/בת הזוג יקראו את האמר הזה על נת לעזור לך בעניין. תזונה נכונה היא מעבר להפטרות משומן בבטן. תזונה בריאה היא יותר מאשר לוותר על חתיכת עוגה. דיאטות כסאח הן לא הדרך הנכונה לנהל תזונה בריאה עם פרספקטיבה ארוכת טווח. כשאתה חוזר להרגלי התזונה הישנים שלך, המשקל חוזר מייד. אז דיאטות מהירות הן לבטח לא הדרך הנכונה לרדת במשקל.

לרוב האנשים הרעיון של תזונה נכונה הוא תהליך הל הורדת משקל- הרעבה עצמית. הם מרעיבים את עצמם במהלך היום וכך, בלילה, או בערב, לאחר שהם חוזרים הלימודים או מהעבודה הם מתנפלים על המקרר ו…בולעים. זו אינה תזונה בריאה. חלק נכבד מהחינוך לאכילה נכונה היא הקניית הרגלים נכונים ובריאים וביניהם אכילה של מאכלים מסויימים (מגוונים, לא למנוע שום מאכל ושום קבוצת מזון), בצורה הנכונה ובזמן הנכון. בדרך זו אתה לא תאכל מעט מדי אוכל, לא תהיה במחסור של יחידות אנרגיה (קלוריות), ובנוסף, תוכל להרגיל את הגוף שלך לשרוף יותר קלוריות. הגוף שלך לא "יבין" שיש מחסור בקלוריות וידאג לשמור את האוכל שאתה אוכל במהלך הערב במחסני שומן.

חלק בסיסי של שיני הרגלי חיים הקשורים לתזונה יחייב אותך גם להתחיל בשגרת חיים ואורח יומי בריא יותר ויעיל יותר- תצטרך גם לבצע פעילות גופנית. הפעילות לא צריכה להיות כמו של שחקני כדורגל מקצועיים אלא מתונה, הדרגתית ורצוי תחת פיקוח רפואי.

כדאי שתקרא...

DBS

טיפול פסיכיאטרי חדשני-גרייה מגנטית עמוקה לדיכאון

גרייה מגנטית עמוקה- DBS, נמצאה בעלת  תוצאות מוצלחות ברוב החולים עם שלבים מתקדמים של מחלת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים