עמוד הבית / פסיכיאטר
פסיכיאטריה

פסיכיאטר

אבחון וטיפול פסיכיאטרי

פסיכיאטריה היא חלק מההתחות הרפואית המודרנית. היום אנחנו יודעים יותר מתמיד על נפש האדם ואנחנו יודעים לדרוש ולבקש לשפר את איכות החיים כפי שנקבעת על ידי הרווחה הנפשית שלנו. פסיכיאטרים עוסקים באבחון וטפול הפרעות נפשיות וקביעת טיפול תרופתי או שיחתי.

בעבר הפניה אל פסיכיאטר הייתה סימן לחולשה או לסטיגמה שרצוי להמנע ממנה. היום הדברים שונים בתכלית. אנחנו רוצים להרגיש יותר טוב, מעוניינים להתפתח מבחינה רגשית ונפשית ואנו מודעים לכך שהמפתח לכך הוא הרווחה הנפשית והרגשית שלנו. שבלעדיה הקשיים רבים ולא נוכל להוציא לפועל את הפוטנציאל שלנו.

רבים שואלים לגבי הדרך שעליהם לנהוג במידה והחליטו שעליהם להתחיל בטפול. האם עליהם לפנות לטיפול פרטי או אולי לטיפול במסגרת ציבורית. השיקולים לכך רבים, והפן הכלכלי רק אחד מהם. ברור שהטפול במסגרות הפרטיות יותר יקר אבל מצד שני הטיפול במסגרות הציבוריות כרוך באובדן זמן עבודה בגלל שהמרפאות הללו פתוחות בעיקר בשעות הבוקר. והמרפאות הפרטיות פוחות בעיקר בשעות שלאחר העבודה. האמת היא שזה לא משנה- פשוט יש לעשות את הצעד.

השאלות האחרות שעומדות על הפרק הן- איזה פסיכיאטר? התשובה לכך היא- כזה שנוכל להרגיש בחברתו בנוחות. אבל אנחנו לא יודעים מראש עם מי נרגי בנוח, נכון? אז נתחיל במקצועיות הבסיסית. רצוי שיהיה פסיכיאטר מומחה. הדבר מבטיח את הידיעה שהוא לפחות עבר את כל השלבים המקובלים של הכשרה , התנסות ועמד בבחינות ההתמחות.

לאחר מכן סביר להניח שיעלו שאלות נוספות. אבל השאלותה נוספות , בדרך כלל , נובעות מהתחושה של המתח והחרדהותחושת החוסר יכולת להחליט. לעתים, כדאי פשוט לשמוע לעצת השכן או החברה שלנו ולהתחיל בטיפול. אם לא נרצה להמשיך את הקשר עם הרופא הראשון, תמיד נוכל לאחר האבחון הראשוני לעבור לפסיכיאטר אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים