עמוד הבית / חרדה / Neuroplasticity גמישות מחשביתית שמטפלת בהפרעות חרדה
טיפול פסיכולוגי יעיל

Neuroplasticity גמישות מחשביתית שמטפלת בהפרעות חרדה

זה כבר אמר כי מה שאנחנו יודעים על המוח כלל רק כ -10% ממה שהמוח שלנו מסוגל באופן מלא. אין ספק שהמוח שלנו הוא מסוגל לעשות מספר קטן של פעילויות אין ספור בכל שנייה של כל יום. כדי להבין באופן מלא בכל מ"מ של פעולות אלה אין ספור בכל יום נתון הוא כמעט בלתי אפשרי.

עם זאת, אחד מכמה דברים שאנחנו יודעים על המוח האנושי הוא שזה מאוד פלסטיק בטבע. מגוון זה הוא neuroplasticity, ופלסטיות של המוח האנושי היא דבר מדהים. אנחנו כבר לא יכולים לקבל את העובדה שהמוח שלנו הוא האיבר באופן קבוע, כמו גם בבגרות, המוח שלנו הוא מסוגל ליצור קשרים ולחזק את עצמו התפקוד אנושי כללי טוב יותר.

כשמדובר בטיפול בהפרעות חרדה, חשוב במיוחד, משום שneuroplasticity מתייחסת לארגון מחדש של קשרים עצביים במוח בתגובה לגירויים או נסיבות חדשות. מה שזה אומר הוא שמטפלים יכולים לעבוד עם אנשים כדי לספק גירויים חדשים וחוויות חדשות למוח, קשרים עצביים מקווים יתחזקו, ויכולים להתמודד עם תהליכי חשיבה שליליים.

בגלל הפרעות חרדה רבות הן התוצאה של תהליכי חשיבה לקויים וחשיבה מעוותת, תרגילי גמישות מחשבתית-יפעלו לחיזוק הקשר של התהליכים קוגניטיביים של המוח וסופו של דבר לחסל את המחשבות מעוותות אלה. זה קו מרגש למי שסובלים מהפרעות חרדה כגון הפרעת חרדה חברתית, כפי שאנו יודעים כיום שאדם יכול לשנות את המחשבות האלה וקוגניציות מעוותות שהיא מאפשרת לנו לנהל את הקשרים העצביים בהכרה שלנו בתהליך דינמי. כל מי שסובל מהפרעת חרדה או הפרעות חרדה חברתית ותהליכי חשיבה לקויים כבסיס לפחדים שלהם, זה סוג של תקווה שמעולם לא הציע.

חיים עם חרדה חברתית או הפרעת פאניקה לצורך העניין הוא חוויה משתקת עבור הפרט. בכל יום הם נקרעים עם פחדים ומחשבות שגומות למצוקה בחיי היומיום שלהם, ומונע מהם חווה איכות חיים גבוהה באופן מלא. אם ניתן להשתמש בתרגילי neuroplasticity להכין תהליכי החשיבה אלה, ולשפר את הזרימה של קוגניציות חיוביות, אז מקווה כי מי שסובל מחרדה חברתית הוא סוג של תקווה שהם צריכים להאמין שחייהם לא יהיו משותקים לנצח. מי שסובל מהפרעות חרדה, של תקווה מסוג זה הוא מתנה יקרה.

כדאי שתקרא...

גישה רב תחומית לטיפול בחרדה

ישנן דרכים רבות ושונות שאדם יכול להתאושש מחרדה, וחלק מאלה מקודמים בכבדות באתר זה: פעילות ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים